ZESPÓŁ

Aktualnie z fundacją  regularnie współpracuje 200 wolontariuszy-korepetytorów, doradców zawodowych, psychologów.

Fundacja  została założona i jest prowadzona przez Olgę Kotyk, jednakże w jej projekty zaangażowane są niesamowite osoby, m.in.  takie jak opiekunki wolontariuszy, które dbają o to, aby komunikacja pomiędzy placówką a korepetytorem zawsze przebiegała sprawnie oraz , aby nasi wolontariusze zawsze mieli do kogo zwrócić się z swoim problemem, a placówki miały komu zdać opinię z zajęć.   🙂

FUNDACJA


Olga Kotyk (Założycielka i Prezeska fundacji)

Olga ma 25 lat, ukończyła zarządzanie i inżynierię produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz studia magisterskie na kierunku Lingwistyka Stosowana. Dodatkowo Olga ukończyła Psychologię w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Na co dzień pracuje w korporacji w dziale marketingu badań klinicznych. Z działalnością charytatywną związana jest od 14 roku życia, zaczęła od pracy w Domu Pomocy Społecznej, następnie na studiach charytatywnie współorganizowała największe targi pracy, praktyk i staży („Dni Kariery”) w Polsce. Po drugim roku studiów Olga realizowała jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Wzrost gospodarczy i godna praca) podczas zagranicznego wolontariatu na Sri lance. Krótko po wybuchu pandemii postanowiła rozpocząć swój autorski projekt- korepetycje online dla doświadczonych przez los dzieci, które szczególnie potrzebują wsparcia w rozwoju osobistym. W fundacji dba też o samych wolontariuszy, którzy są dla niej równie ważni, dlatego stworzyła dla nich specjalny program rozwoju, zachęcając do zaangażowania się w ten projekt wspaniałych ludzi i różne organizacje.

PROJEKT SPOŁECZNY „WEB-KORKI”

Adam Ciskowski (koordynator rekrutacji i członek zespołu ds. social media)

Adam ma 25 lat i ukończył Energetykę na Politechnice Poznańskiej, a obecnie pracuje w sektorze automatyki przemysłowej w branży energetycznej. Adam w fundacji odpowiada za prowadzenie rozmów rekrutacyjnych, tworzenie grafik na „Edu poniedziałki” na nasze portale społecznościowe oraz za naukę angielskiego i matematyki. Poza tym realizuje swoje pasje będąc wokalistą. Wraz ze swoim pianistą gra na różnych uroczystościach charytatywnych i hobbystycznie dzieli się swoją muzyką na ulicach Poznania, poza muzyką kocha również piłkę nożną oraz podróżowanie po świecie. 


Marta Kramer (Koordynatorka ds. administracyjnych)

Marta w projekcie zajmuje się dokumentacją wolontariuszy, oraz placówek współpracujących z fundacją,  udziela też korepetycji z matematyki. Prywatnie jest studentką Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją przyszłość wiążę z psychoterapią dziecięcą. Na co dzień zajmuje się swoją kolekcją roślin, kocha koty. 

Kacper Antkowicz (Asystent ds. administracji)

Kacper jest studentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Udziela też korepetycji z chemii i matematyki (oprócz organizowania zastępstw). Uwielbia pomagać ludziom i chce uczynić z tego swoją pracę. Interesuje się medycyną, a najbardziej psychiatrią. Uwielbia ćwiczyć na siłowni. W wolnym czasie sięga po dobrą książkę.


Aleksandra Mrozińska-Wojciechowska (Opiekunka wolontariuszy)

Ola jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej (magister biotechnologii). Na co dzień pracuje w rodzinnej firmie, w której zajmuje się współpracą z zagranicznymi kontrahentami. Pasją Oli jest nauka języków obcych i przedmiotów ścisłych, ponadto kocha kuchnię śródziemnomorską, książki i podróże.                      W projekcie dodatkowo udziela korepetycji z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego.


Magda Fidor (Opiekunka wolontariuszy)

Magda studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra finansów i rachunkowości. Jest księgową, ale obecnie przebranżawia się na kierownika projektów e-commerce. W wolnym czasie gra w teatrze. Magda kocha wszystko co związane z lataniem (np. skoki na bungee i ze spadochronem). Udziela się również w Web-Korkach prowadząc korepetycje z matematyki.


Paulina Śmigiel (Opiekunka wolontariuszy)

Paulina jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień pracuje w kancelarii prawnej. Interesuje się psychologią i uwielbia czytać książki, dotyczące życia wewnętrznego człowieka.     W wolnym czasie rozwija się również w kierunku fryzjerstwa- jest to jej ogromna pasja. W Web-Korkach, oprócz pełnienia funkcji opiekunki  wolontariuszy udziela korepetycji z j.niemieckiego.

Magda Fertlińska (Opiekunka wolontariuszy)

Magda studiowała biotechnologię na Politechnice Łódzkiej, a obecnie pracuje w branży farmaceutycznej. W wolnym czasie uwielbia czytać książki i oglądać filmy. Lubi również uczyć się języków obcych. W Web-korkach oprócz pełnienia roli opiekunki udziela korepetycji z języka angielskiego.

Joanna Królikowska (Opiekunka wolontariuszy)

Asia jest absolwentką Żywienia człowieka i dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie studiuje Dietetykę na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracuje jako korepetytorka. Jej głównym zainteresowaniem jest żywienie kliniczne, chciałaby się rozwijać w kierunku naukowym. W wolnych chwilach ćwiczy, czyta książki, uczy się hiszpańskiego oraz ogląda sitcomy. W Web-Korkach oprócz pełnienia roli opiekunki udziela korepetycji z matematyki.

Ada Gieraszewska (Opiekunka wolontariuszy)

Ada w Web-korkach jest od 2021 r. Najpierw jako korepetytorka, a od początku 2023 roku, również jako opiekunka wolontariuszy. W wolontariacie działa od ponad 10 lat (m.in. summer campy w Grecji, rok wolontariatu z osobami z niepełnosprawnościami we Francji, PSONI w Gdańsku). Z wykształcenia filolożka z zainteresowaniami językoznawczymi oraz tłumaczka francuskiego i angielskiego. Jestem tą osobą, która mówi: „to niedaleko, idźmy pieszo”, gdy GPS pokazuje 30 km :D. W wolnych chwilach uprawiam sport, czytam i koduję. Ma trzy koty: Felkę, Rico i Bubu.

Zofia Pichlak (Opiekunka wolontariuszy)

Zofia jest uczennicą Szkoły w Chmurze w Warszawie. W działalność charytatywną jest zaangażowana od 2012 r. W Fundacji oprócz pełnienia funkcji opiekunki wolontariuszy udziela korepetycji z matematyki, języka polskiego i biologii. Współtworzy projekt społeczny ,,FemiAutyzm”.

Marcin Biernacki (Lider Zespołu Zastęp i Doradca ds. technicznych)

Marcin dołączył do Web-Korków jeszcze w 2021 roku, jako student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Informatyka i Ekonometria. Najpierw był korepetytorem i nauczał matematyki oraz geografii. Obecnie pełni rolę lidera zespołu zastępstw oraz obsługą strony internetowej, a od czasu do czasu podejmuje się przejęcia zajęć w zastępstwie za innego wolontariusza. Pracuje w dziedzinie Business Intelligence, a jego pasją jest sport.

Sylwia Wódka (Koordynatorka zastępstw)

Sylwia jest wolontariuszką w fundacji od samego początku. Ma 25 lat i jest świeżo upieczonym magistrem chemii. W projekcie poza koordynacja zastępstw udziela korepetycji z matematyki i chemii. Na codzień pracuje jako laborantka, zajmująca się badaniem żywności. Poza tym również udziela korepetycji. Uwielbia psy i kryminały.

Aleksandra Łuczak (Koordynatorka zastępstw)

Ola na codzień jest uczennicą I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a po zajęciach pracuje jako koordynatorka zastępstw w Web-Korkach. Jako hobby trenuje taniec i akrobatykę powietrzną, a w wolnym czasie uwielbia obejrzeć dobry serial lub wypróbować nowy przepis na pyszne ciasto.

Zuzanna Maria Zelek (Rekruterka wolontariuszy)

Zuzanna to na co dzień uczennica liceum oraz szkoły muzycznej w klasie altówki. Jedna z założycielek organizacji Sieć Młodych Liderek, stworzonej z myślą o młodych, ambitnych kobietach. W Web-Korkach zajmuje się prowadzeniem rozmów rekrutacyjnych oraz udziela korepetycji z języka angielskiego.

Weronika Woźniak (Rekruterka wolontariuszy)

Weronika ma 24 lata i jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Obecnie pracuje jako Project Manager w międzynarodowej firmie metalurgicznej segmentu B2B, współpracując w ramach swoich projektów z klientami m.in. z Francji, Włoch, Hiszpanii, Słowenii czy Chorwacji. W Web-Korkach Weronika oprócz pełnienia funkcji rekruterki udziela korepetycji z matematyki, chemii i języka angielskiego. Angażuje się także bardzo często w prowadzenie zajęć w zastępstwie za innych wolontariuszy. W wolnym czasie skupia się na samorozwoju i podnoszeniu swoich kompetencji zawodowych. Uwielbia gotować i piec.