ZESPÓŁ

Aktualnie z fundacją  regularnie współpracuje 160 wolontariuszy-korepetytorów, doradców zawodowych, psychologów.

Fundacja  została założona i jest prowadzona przez Olgę Kotyk, jednakże w jej projekty zaangażowane są niesamowite osoby, m.in.  takie jak opiekunki wolontariuszy, które dbają o to, aby komunikacja pomiędzy placówką a korepetytorem zawsze przebiegała sprawnie oraz , aby nasi wolontariusze zawsze mieli do kogo zwrócić się z swoim problemem, a placówki miały komu zdać opinię z zajęć.   🙂

FUNDACJA


Olga Kotyk (Założycielka i Prezeska fundacji)

Olga ma 24 lata, ukończyła zarządzanie i inżynierię produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Lingwistyka Stosowana na UAM oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu .Z działalnością charytatywną związana jest od 14 roku życia, zaczęła od pracy w Domu Pomocy Społecznej, następnie na studiach charytatywnie współorganizowała największe targi pracy, praktyk i staży („Dni Kariery”) w Polsce. Po drugim roku studiów Olga realizowała jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Wzrost gospodarczy i godna praca) podczas zagranicznego wolontariatu na Sri lance. Krótko po wybuchu pandemii postanowiła rozpocząć swój autorski projekt- korepetycje online dla doświadczonych przez los dzieci, które szczególnie potrzebują wsparcia w rozwoju osobistym. W fundacji dba też o samych wolontariuszy, którzy są dla niej równie ważni, dlatego stworzyła dla nich specjalny program rozwoju, zachęcając do zaangażowania się w ten projekt wspaniałych ludzi i różne organizacje.

PROJEKT SPOŁECZNY „WEB-KORKI”


Marta Kramer (Koordynatorka ds administracyjnych)

Marta w projekcie zajmuje się dokumentacją wolontariuszy, oraz placówek współpracujących z fundacją,  udziela też korepetycji z matematyki. Prywatnie jest studentką Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją przyszłość wiążę z psychoterapią dziecięcą. Na co dzień zajmuje się swoją kolekcją roślin, kocha koty. 


Agnieszka Markiewicz (Opiekunka wolontariuszy)

Agnieszka ukończyła Uniwersytet Warszawski z tytułem magistra germanistyki i to właśnie z języka niemieckiego udziela w Web-Korkach korepetycji (oprócz pełnienia roli opiekunki wolontariuszy).            Na co dzień  pracuje w biurze i szkole językowej online. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji, a każdą wolną chwilę spędza w gronie swoich przyjaciół.


Aleksandra Mrozińska-Wojciechowska (Opiekunka wolontariuszy)

Ola jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej (magister biotechnologii). Na co dzień pracuje w rodzinnej firmie, w której zajmuje się współpracą z zagranicznymi kontrahentami. Pasją Oli jest nauka języków obcych i przedmiotów ścisłych, ponadto kocha kuchnię śródziemnomorską, książki i podróże.                      W projekcie dodatkowo udziela korepetycji z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego.


Magdalena Fidor (Opiekunka wolontariuszy)

Magda studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra finansów i rachunkowości. Jest księgową, ale obecnie przebranżawia się na kierownika projektów e-commerce. W wolnym czasie gra w teatrze. Magda kocha wszystko co związane z lataniem (np. skoki na bungee i ze spadochronem). Udziela się również w Web-Korkach prowadząc korepetycje z matematyki.


Paulina Śmigiel (Opiekunka wolontariuszy)

Paulina jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień pracuje w kancelarii prawnej. Interesuje się psychologią i uwielbia czytać książki, dotyczące życia wewnętrznego człowieka.     W wolnym czasie rozwija się również w kierunku fryzjerstwa- jest to jej ogromna pasja. W Web-Korkach, oprócz pełnienia funkcji opiekunki  wolontariuszy udziela korepetycji z j.niemieckiego.

Magdalena Fertlińska (opiekunka wolontariuszy)

Magda studiowała biotechnologię na Politechnice Łódzkiej, a obecnie pracuje w branży farmaceutycznej. W wolnym czasie uwielbia czytać książki i oglądać filmy. Lubi również uczyć się języków obcych. W Web-korkach oprócz pełnienia roli opiekunki udziela korepetycji z języka angielskiego.

Joanna Królikowska (opiekunka wolontariuszy)

Asia jest absolwentką Żywienia człowieka i dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie studiuje Dietetykę na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracuje jako korepetytorka. Jej głównym zainteresowaniem jest żywienie kliniczne, chciałaby się rozwijać w kierunku naukowym. W wolnych chwilach ćwiczy, czyta książki, uczy się hiszpańskiego oraz ogląda sitcomy. W Web-Korkach oprócz pełnienia roli opiekunki udziela korepetycji z matematyki.

Łukasz Rozpłochowski (koordynator zastępstw)

Łukasz robi doktorat w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie. Jest fanem kina, krupniku i czekolady. Kocha psy, a ostatnio zaczął jeździć na rolkach. W Web-Korkach oprócz pełnienia roli koordynatora zastępstw udziela korepetycji z matematyki i fizyki.

Marta Orszulak (koordynatorka zastępstw)

Marta, w Web Korkach oprócz pełnienia funkcji koordynatora zastępstw, zajmuje się prowadzeniem korepetycji z matematyki.Na codzień studentka SGH-a oraz fanka kanału ” Lekko Stronniczy”. W wolnym czasie lubi spotykać się z przyjaciółmi, fotografować swojego psa Mikiego, a po nocach grać w Simsy.

Dorota Ochnik (koordynatorka zastępstw)

Dorota pochodzi z Wrocławia (zdjęcie z pl. Katedralnego we Wrocławiu) z wykształcenia jest biotechnolożką, ale nauki humanistyczne jej nie obce, obecnie studiuje socjologię. Interesuje się psychologią relacji międzyludzkich. Dba o zdrowie poprzez zbilansowaną dietę i ruch, jej najnowszym zainteresowaniem jest tańczenie bachaty. Szuka swojego miejsca do życia, zwiedzając Europę. W czasie swoich podróży lubi spędzać czas na łonie natury, wśród zwierząt. Udziela korepetycji z matematyki i języka angielskiego.

Kacper Antkowicz (koordynator zastępstw)

Kacper jest studentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Udziela też korepetycji z chemii i matematyki (oprócz organizowania zastępstw). Uwielbia pomagać ludziom i chce uczynić z tego swoją pracę. Interesuje się medycyną, a najbardziej psychiatrią. Uwielbia ćwiczyć na siłowni. W wolnym czasie sięga po dobrą książkę.

Aleksandra Łuczak ()

Ola na codzień jest uczennicą I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a po zajęciach pracuje jako koordynatorka zastępstw w Web-Korkach. Jako hobby trenuje taniec i akrobatykę powietrzną, a w wolnym czasie uwielbia obejrzeć dobry serial lub wypróbować nowy przepis na pyszne ciasto.